Vzkazy

2/10
Omluvenky z vyučování (jednodenní)
připomínám, že v omluvenkách, kdy žák/yně odchází během vyučování sám/a, je nutné tuto informaci v omluvence vždy uvádět. V opačném případě není z důvodu bezpečnosti možné žáka/yni z vyučování uvolnit. Děkuji za pochopení, LSi.

31/8 Krásný dobrý den, zdravím všechny děti a rodiče.
Informace k prvnímu školnímu týdnu: Organizace školního roku 2020-2021_první týden.pdf
Rozvrh: Rozvrh 4. třída.pdf
Pomůcky (doplněno): Pomůcky 4. ročník.pdf
Všem dětem přejeme klidný start do nového školního roku a hodně úspěchů ;o)

Všem přeji krásné prázdniny plné sluníčka a krásných zážitků :o)

Pomůcky pro 4. ročník: Pomůcky 4. ročník.docx

Dobrý den, děti, které zůstaly doma, dostanou v pátek s vysvědčením materiály, ktedé si vlepí do sešitu "Slovní druhy". Tento sešit budou potřebovat do 4. třídy. Pro nalepení je nutné půjčit si sešit od spolužáků, aby děti věděly, jak se jednotlivé listy lepí.

4/6
Krásné slunečné odpoledne,
instrukce k zířejšímu dni:
zítra, tj. v pátek 5. 6., bude-li příhodné počasí (bez deště), proběhne výuka venku.
Děti si s sebou z předmětů vezmou pouze ČESKÝ JAZYK (nejlépe v samostatné tašce, protože, půjdeme-li ven, nechají jej ve skříňce), jiné předměty nechají doma, dostanou z nich pracovní listy (i pokud zůstaneme z důvodu deště ve škole).
S sebou: český jazyk v samostatné tašce, sportovní oblečení, pokrývku hlavy, batůžek/aktovku, karimatku/deku, pláštěnku/deštník, sprej proti klíšťatům (nasprejovat se již při odchodu z domu a poté podle potřeby v terénu), pouzdro, podložku/desky na podložení papírů, svačina, dostatek pití, roušky a sáček, vlhčené ubrousky.
Bude-li pršet již od rána, výuka se uskuteční uvnitř :o(

Konzultační hodiny: středa 10.6.
na tomto odkazu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MT-uxBASFdOJHqAOoz-ZWYxsNSxrF7DfLX6kS96YLZU/edit?usp=sharing se můžete přihlásit na termín konzultačních hodin, které proběhnou online přes Skype. V případě, že Vám žádný z časů nebude vyhovovat nebo si jej nestihnete rezervovat, je možné se se mnou domluvit na jiném dni, případně se se mnou spojit emailem (simandlova@skolabosonohy.cz) nebo telefonicky (547 227 171; denně 7:05 - 7:30, 13 - 14:30).
S pozdravem a přáním krásných dní Lenka Simandlová.

22.1. 2020
Vážení rodiče,
při ročním zúčtování jsme s paní účetní zjistily, že od dětí nebyly vybrány peníze za autobus do plavání. Tato situace nastala z důvodu změny třídní učitelky na přelomu září a října (kdy jsem třídu přebírala v domnění, že peníze již byly vybrány). Tímto se omlouvám za vzniklé nepříjemnosti a poprosím Vás o doplacení 605,-Kč za žáka. Děkuji, s pozdravem Lenka Simandlová.

13.1.2020
Vážení rodiče, ve čtvrtek 16.1.2020 v době od 17:00 do 18:00 proběhnou hovorové hodiny. Vzhledem k tomu, že u nikoho z žáků od listopadových schůzek nedošlo k rapidnímu zhoršení známek, ani závažných kázeňským prohřeškům, nechám na Vašem zvážení, zda se za mnou nebo jinou paní učitelkou Vašich dětí na konzultaci zastavíte. S rodiči, s kterými bychom za nás potřebovali mluvit, naleznou vzkaz v deníčku/úkolníčku. Děkujeme za pochopení. S pozdravem a přáním příjemných dní, Lenka Simandlová.

6.12.2019
V pondělí 9. 12. 2019 pojedeme na výukový program Empík chodec na dopravní hřiště Riviéra Brno.
S sebou: AJ (první hodina proběhne, ze školy odcházíme až 9:10), ŽK, pouzdro, batůžek, svačinu, pití, teplé oblečení a obuv, deštník (zvažte ráno před odchodem do školy podle předpovědi a počasí ráno, má být deštivo), obal na přezůvky (bereme si s sebou), šalinkartu nebo jízdenky (2 x 60 min.).
Předpokládaný návrat do školy: 13:10

Připomínám, že v pondělí 25.11. proběhne vánoční fotografování zájemců.

Ve čtvrtek 21.11.2019** se od 17:00 místo hovorových /konzultačních hodin uskuteční třídní schůzky pro všechny rodiče**. V případě potřeby bude poté možnost individuální kontźultace. Děkuji za pochopení, Lenka Simandlová.

Bobřík informatiky od pondělí 4. 11. 2019

Tradiční soutěž žáků (případně i dospělých mimo pořadí) se uskuteční v týdnu od 4. do 8. 11. 2019.
Třeťáci a čtvrťáci dobrovolně, páťáci všichni a rádi budou zkoušet svoje schopnosti především z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
Chcete-li se na soutěž lépe připravit, nebo se chcete podívat, o čem soutěž je, využijte archiv testů na stránce www.ibobr.cz.

21.10.2019
Ve středu 23. 10. proběhne na naší škole akce Povídání se zvířátky (Záchranná stanice Ptačí centrum, Brno) - prosím přinést 50,- Kč (nejpozději ve středu). Součástí akce bude také potravinová sbírka, při níž mohou děti na akci přinést tvrdé pečivo, mrkve, jablíčka, piškoty, ovesné vločky, zvířecí konzervy nebo granule (pro zvířátka v záchranné stanici).

4.10.2019
Vážení rodiče, do pátku 11. 10. 2019 prosím přinést 240,- Kč

  • 39,- Kč na nákup pracovních sešitů do geometrie (PS Matýskova geometrie pro 3. ročník, NNS),
  • 101,- Kč do pracovních činností na materiál (kolíčky, dřevo… apod. podle potřeb p. uč. Del Favero)
  • 100,- Kč na zakoupení 2 sad společných litrových temper PRIMO do VV pro celou třídu (asi 11 12 barev; obě sady vyjdou levněji než koupě malého balení 10 temper po 16 ml, ve VV budeme společně vytvářet rozsáhlejší práce, mám zkušenost, že i 1 sada takovýchto temper může vydržet celý rok 3 oddělením ŠD…); odkaz na tempery PRIMO; (odkaz: SEVT https://www.sevt.cz/obchod/vytvarne-potreby/malovani-kresleni/barvy/temperove-barvy/?manufacturerid=5052)

27.9.
Od pondělí 30.9. se učíme podle nového rozvrhu, který mají děti v ŽK.

Ve čtvrtek 19. září v 17.00 hod. budou třídní schůzky

11. 9. 2019

Vážení rodiče,
k dnešnímu dni jsem ukončil pracovní smlouvu s panem učitelem.
Intenzivně hledáme adekvátní náhradu, ale prosím vás o trpělivost.
Víte ze sdělovacích prostředků, že učitelů není dostatek. Kvalitních učitelů je o to méně.
Vše, co potřebujete vyřídit, směřujte prosím na paní asistentku Annu Babjakovou.
Co nevyřeší ona, směřujte paní zástupkyni nebo mně.
Děkuji moc za pochopení. Stanislav Skřička