Vzkazy

19.10. Výukový program Čarovné býlí
V pátek 19. 10. jdeme na výukový program na pracoviště Lipky - Rozmarýnek.
Sraz v 7:50 na konečné 69. Děti, které jdou ráno do družiny, vyzvedneme v 7:40 v družině a odvedeme na konečnou.
Program na Rozmarýnku probíhá 9:00 - 12.30. S sebou svačinu, přezůvky, oblečení ve kterém mohou děti pobývat venku. Program probíhá v případě rozumného počasí v zahradě.
Návrat ve 13.14 na Skalní, 13.25 ke škole. Na oběd půjdeme ihned po návratu do školy. ****

Třídní výlet 17. – 20. září

Místo: Jalový dvůr – www stránky Doprava: sraz: varianta 1 - 8:30 na konečné 69 (69, 8, vlak, bus) návrat: ve čtvrtek ve 14:27 na konečnou do Bosonoh (možnost družiny) Program: mimo našeho programu čeká děti program u zvířat v Ekodvoře, projížďky na koních a v kočáře. Cena: 2100,- (v ceně je zahrnuta doprava, 5x denně strava, program se zvířaty, drobný materiál k programu, pedagogický dozor, doprovodné vozidlo.) Částku prosím uhraďte na stejný účet jako plavání či kroužky. S sebou: Všechny věci budou sbalené do jednoho batohu. Věnujte prosím pozornost jeho výběru, děti budou 2 km šlapat i s batohem. Nemohou mít batoh s velikostí zad pro dospělého. Svačinu na cestu (nepřehánějte to s množstvím, oběd již budeme mít na místě teplý). Obuv – pevnou na sebe (mohou být i tenisky, ale pevné), s sebou holínky Oblečení vhodné do přírody (nehleďte na krásu, oslíkovi je to jedno) – kalhoty, tepláky, mikinu, větrovku, kraťasy, trička Pyžamo nebo jiné spací oblečení Spodní prádlo Hygienické potřeby Blok, tužka Baterka Pláštěnka, kšiltovka Láhev na vodu Přiměřené kapesné Pytlík na špinavé prádlo Nebrat velké nože, cenné věci, velké finanční částky, elektroniku a mobilní telefony!

Na sraz je nutno donést: Předepsané léky – v sáčku s přesným písemným popisem dávkování Dopisy???

Informativní schůzka 6. září 2018 3. třída

Třída – nová vychovatelka - Zdeňka Šrámková

  • Třídní asistentka, doučovatelka – Lenka Simandlová
  • Vyučující: Prv – Mgr. Dagmar Černíková, Aj a Vv – Petra Hájková, Aj – Mgr. Stanislav Skřička

Celoroční hra – Středověk, výukové programy o řemeslech, hra Osadníci z Katanu, úkoly navíc

Učebnice – nosit čítanku OBALENOU!!! a angličtinu (školní obal)

  • nenosit český jazyk, matematiku
  • ve škole zůstává prvouka

Pracovní sešity - Čj, M, Aj Malé sešity – český jazyk, čtení, matematika, slovníček, prvouka

  • ve škole zůstává geometrie - ve škole zůstává geometrie

Do pouzdra – krátké pravítko, pentelku (nebo dobře ořezanou tvrdou tužku)

Učivo 3. ročníku Čj – opakování 2. třídy , vyjmenovaná slova, slovní druhy, častěji také sloh. Čt – platí jako loni 1 knížka na dva měsíce + zápis do sešitu čtení. Nově budou děti značit čtení do úkolníčku na vloženou kartu. Počet stran denně + podpis rodičů (stačí 1x za týden). M – Do prosince opakování 2. třídy včetně geometrie, nově zaokrouhlování Aj – od 3. třídy budou děti používat také psanou formu, procvičovat budeme nadále i v ostatních předmětech

Doučování Děti s IVP – Lenka Simandlová Další nabídka školy – Hana Havránková, Marie Zvonková

Plavání Plavání je povinné pro všechny děti. Omluvit může pouze lékař. Prosím o uhrazení částky za autobus – 380,-Kč co nejdříve. Číslo účtu: 94 233 621 / 0100, variabilní symbol, který jste obdrželi na konci školního roku.

Kroužky Kroužky začínají v říjnu. Posun Flétny začátečníci na dřívější čas – po 15:15 – 16:00. Platba kroužků taktéž na stejné číslo účtu. Částky můžete i sloučit, ale nezapomeňte je rozepsat do zprávy pro příjemce.

Ve středu 12. 9. máme akci Atletika na hřišti. Děti přijdou ráno do školy ve sportovním oblečení, společně se přesuneme na hřiště, kde se zúčastníme několika atletických disciplín.
S sebou do školy si děti vezmou jen PS Čj a PS M, úkolníček a pouzdro. Nezapomeňte na dostatek pití.

Spolužáci Vašich dětí nosí do školy velmi pěkné knížky. Zde je několik z nich. OSOBNÍ KNIHA (s vjménem dítěte v příběhu) - odkaz https://knihy.abz.cz/obchod/osobni-kniha
POHÁDKOVÝ SLABIKÁŘ - velmi vhodné pro slabé čtenáře, v textu jsou zvýrazněny procvičované slabiky